Çin Ekskavatör Marş Motoru Üretici

Sektörün kalite anlayışı gerçeği arayan, dürüst yönetim, sürekli alışkanlık, sürdürülebilir kalkınma, dürüstlük odaklı, müşteri odaklı hizmet, müşteri ihtiyaç ve ihtiyaçlarını karşılar ve yerli sanayide bir sektör oyuncusu haline gelir.

Haberler

April 12, 2022

Bir alternatörün elektrik üretmemesinin ana nedenleri nelerdir?

Bir alternatörün elektrik üretmemesinin ana nedenleri nelerdir?

 

hakkında en son şirket haberleri Bir alternatörün elektrik üretmemesinin ana nedenleri nelerdir?  0

Elektrikenerji, modern toplumdaki en önemli enerji kaynaklarından biridir.Jeneratör, diğer enerji türlerini elektrik enerjisine dönüştüren mekanik bir cihazdır.Bir su türbini, bir buhar türbini, bir dizel motor veya başka bir güç makinesi tarafından tahrik edilir ve su akışı, hava akışı, yakıt yanması veya nükleer fisyon tarafından üretilen enerjiyi mekanik enerjiye dönüştürür ve jeneratöre iletir.Jeneratör tarafından elektriğe dönüştürülür.Jeneratörler endüstriyel ve tarımsal üretimde, milli savunmada, bilim ve teknolojide ve günlük hayatta yaygın olarak kullanılmaktadır.Aşağıdaki editör size "bunun ana nedenleri nelerdir?alternatörelektrik üretmiyor"

 

 

Bir alternatörün elektrik üretmemesinin ana nedenleri nelerdir?

 

 

  1. 1. Jeneratörün demir çekirdeğinin kalıntısı kayboluyor veya çok zayıf, yeni kurulan ünite uzun mesafeli nakliye ile titreşiyor veya jeneratör çok uzun süre yerleştirilmiş, jeneratörün demir çekirdeğinin kalıntısı yok veya artık manyetik indüksiyon zayıf, jeneratörün artık voltajının kaybolmasına veya normalden daha düşük olmasına neden oluyor Artık mıknatıslanma voltajı değeri, yani artık mıknatıslanma hattı voltajı 10V'dan az ve kalıntı mıknatıslanma fazı voltajı 6V'den az.Senkron jeneratörün statoru ve rotoru ve AC uyarıcının stator ve rotor demir çekirdeği genellikle 1~1.5 mm kalınlığında silikon çelik saclardan yapıldığından, uyarmadan sonra titreştiklerinde kalıntı kolayca kaybolacak veya zayıflayacaktır.
  2. 2. Uyarma devresinin kablolaması yanlış.Jeneratör tamir edildiğinde, uyarma sargısının polaritesi yanlışlıkla ters bağlanır.Güç açıldıktan sonra, uyarma sargısının akımı tarafından üretilen manyetik alan, artıklığın yönü ile karşılanır, bu da artıklığın kaybolmasına neden olur.Ek olarak, revizyon sırasında, uyarma sargısının DC direncini ölçerken veya otomatik voltaj regülatörü AVR'yi, DC akımını uyarma sargısına geçirmek için test ederken, polaritesine dikkat etmeden, demir çekirdeğin kalıntısı da ortadan kalkacaktır.
  3. 3. Uyarma devresinin devresi tıkalı, jeneratörün uyarma devresindeki elektrik kontağı zayıf veya her bir elektrik bileşeninin terminalleri gevşek, kurşun tel ayrılmış, bu da devrenin kesilmesine neden oluyor ve uyarma sargısı alternatörün uyarma akımı yoktur.
  4. 4. Döner doğrultucunun DC tarafındaki devre kesildi.Döner doğrultucunun DC tarafındaki devre kesildiğinden, uyarıcı dönen doğrultucu tarafından doğrultulduktan sonra, uyarıcı sargıya sağlanan uyarım akımı, uyarıcı sargıya beslenemez, bu da AC senkron jeneratörün arızalanmasına neden olur. elektrik üretmek.
  5. 5. AC uyarıcının arıza nedeniyle çıkış voltajı yok.AC uyarıcı, AC senkron jeneratörün uyarıcı sargısında uyarıcı akım olmayacak şekilde voltaj üretemiyor.
  6. 6. Jeneratör uyarma sargısının bağlantısı kesilmiş veya topraklanmış.Jeneratörün uyarma akımı olmamasına veya çok küçük bir uyarma akımına sahip olmasına neden olun.

hakkında en son şirket haberleri Bir alternatörün elektrik üretmemesinin ana nedenleri nelerdir?  1

İletişim bilgileri