Çin Ekskavatör Marş Motoru Üretici

Sektörün kalite anlayışı gerçeği arayan, dürüst yönetim, sürekli alışkanlık, sürdürülebilir kalkınma, dürüstlük odaklı, müşteri odaklı hizmet, müşteri ihtiyaç ve ihtiyaçlarını karşılar ve yerli sanayide bir sektör oyuncusu haline gelir.

Haberler

October 14, 2021

Marş motorunun kullanımı ve bakımı

Marş motorunun kullanımı ve bakımı

 

hakkında en son şirket haberleri Marş motorunun kullanımı ve bakımı 0

 • Günlük kullanım için ONE Önlemler
 1. Daima her parçanın bağlantı durumunu ve telin sıkılığını kontrol edin.
 2. Marş motorunun dışındaki tel ve terminallerdeki oksitleri, tozu ve yağı temizleyin ve temiz tutun.
 3. Soğuk havada çalıştırırken alev ön ısıtıcısı 10-15 saniye önceden ısıtılmalı ve ardından marş motoru kullanılmalıdır.
 4. Marş motoru sadece kısa bir süre çalışabilir ve her başlama süresi 5 saniyeyi geçemez.Tek seferde başlamazsa 1-2 dakikalık bir aradan sonra yeniden başlatılmalıdır.
 5. Motor çalıştırıldıktan sonra, gereksiz rölantiyi önlemek ve tek yönlü debriyajın aşınmasını azaltmak için marş anahtarı derhal bırakılmalıdır.
 • 2.1000 saatlik çalışma için bakım
 1. Dahili yağı ve kiri temizleyin.
 2. Komütatörün yüzeyinin pürüzsüz olup olmadığını, fırçanın çerçeveye sıkışıp sıkışmadığını, fırçanın yüksekliğini (orijinal yüksekliğin 1/2'sinden az olmayan) ve fırça ile komütatör arasındaki teması kontrol edin.Komütatörün yüzeyi hafif yanmışsa "00" zımpara kağıdı ile parlatılabilir.Yanık şiddetliyse ve yuvarlaklık 0,05 mm'den fazlaysa, araba tekrar cilalanmalı ve "00" zımpara kağıdı ile cilalanmalıdır.
 3. Fırçanın yay kuvvetini kontrol edin (yaylı terazi ile ölçülür), yayın fırça üzerindeki basıncı 0,9-1,5 kg aralığında olmalıdır, aksi takdirde ayarlanması veya değiştirilmesi gerekir.
 4. Armatür ve tahrik mekanizmasını benzin (veya gazyağı) ile temizleyin ve kurutun.Takarken, sürtünmeli kavramanın sürtünme plakaları arasına grafit gres sürün ve spiral kama parçasına kalsiyum bazlı gres uygulayın.
 5. Uyarma bobininin teknik durumunu kontrol edin.
 6. Elektromanyetik anahtarın yüzeyini elektrik çarpması ve statik temas açısından kontrol edin.Yanmış veya siyah noktalar varsa, düzeltmek için "00" zımpara kağıdı kullanın.
 • üç.Tahrik dişlisinin konumunu kontrol edin ve ayarlayın
 1. Tahrik dişlisi ile baskı rondelası arasındaki boşluğu kontrol edin ve ayarlayın.Kol tipi geçme mekanizması, kolu sonuna kadar bastırın (elektromanyetik geçme mekanizması demir göbeği sonuna kadar itmelidir) ve tahrik dişlisini en sağ konuma hareket ettirin.Bu sırada, tahrik dişlisinin uç yüzü ile baskı plakası arasında 1,5-3 mm boşluk olmalıdır.Gereksinimleri karşılamıyorsa, ayarlamalar yapılmalıdır.Elektromanyetik anahtarla donatılmış marş motoru için, çekme çubuğunun uzunluğu ayarlanabilir, çekme çubuğu kısalır, boşluk küçülür ve bunun tersi de geçerlidir.Kol tipi geçme mekanizmasının starteri için ayar vidası ve joystick üzerindeki limit vidası ayarlanabilir.Ayar vidası geri çekildiğinde veya limit vidası takıldığında boşluk artar ve bunun tersi de geçerlidir.
 2. Tahrik dişlisinin montaj pozisyonunun kontrolü ve ayarlanması.Motoru takarken, tahrik dişlisinin uç yüzü ile volan halka dişlisinin uç yüzü arasındaki mesafe 2,5-5 mm tutulmalıdır.Aksi takdirde, iyi bir dişli geçişi sağlamak için marş motoru dışbükey çizgisinin düzlemi ile motor tabanı arasına şimler ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz.

hakkında en son şirket haberleri Marş motorunun kullanımı ve bakımı 1

İletişim bilgileri